Mezzaluna Etiler

mezzaluna

mezzaluna

Mekan Adı: Mezzaluna Etiler

Mutfak Türü: İtalyan Mutfağı

Adres: Tepecik Yolu Alkent Sitesi Hillside City Club Etiler Beşiktaş İstanbul
Telefon: 0212 352 88 11
Web: http://www.mezzaluna.com.tr

Milano’lu iş adamı Aldo Bozzi ve Floransa’lı ünlü mimar Roberto Magris tarafından 1984 yılında New York’da kurulan İtalyan restoranı Mezzaluna çok kısa bir sürede New York’un en popüler buluşma yeri haline geldikten sonra sırasıyla Los Angeles, Aspen, Miami ve Atlanta’da yeni Mezzaluna restoranları açıldı.

Amerika’nın dışında ilk olarak 1995 senesinde Türkiye’de açılan Mezzaluna, hâlihazırda İstanbul’da 6 (Ataköy Plus, Beykoz, Capitol, Etiler, İstinye Park, Kozyatağı), Ankara’da 2 (Bilkent, Kavaklıdere), İzmir’de 2 (Konak, Agora) olmak üzere 10 şubeyle hizmet vermektedir.

Mutfakları, İstanbul’da Antonio Lombardi, Ankara’da Roberto Mastrogiorgio ve İzmir’de Domenico Ranieri olmak üzere İtalyan şeflerin yönetiminde olan Mezzaluna’ların mönüsünde antipasti (başlangıç), salata, carpaccio, pasta (makarna), risotto, ızgara, pizza ve tatlı bölümleri bulunmaktadır.

Özellikle soğuk başlangıçlar ve carpacciolara ilave olarak, odun fırınında pişirilen ince hamurlu pizzalar ve el yapımı makarnalar çok revaçtadır. Müşterilerin en çok tercih ettikleri tatlılar ise tiramisu, crema gratinata ve çikolatalı fondente’dir.

Renkli dekorasyonu, hareketli ve rahat ortamıyla tipik trattoria olan Mezzaluna’larda yerli şarapların yanı sıra İtalyan ve Yeni Dünya şaraplarının da yer aldığı zengin bir şarap menüsü müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Park Yeri Var

Kredi Kartı: Bütün Kartlar Geçerli

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir