Salomanje

1750_img-minikAdres:Atiye Sok. No : 4/1 Teşvikiye-Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 327 35 77-78

 

 

—–

—–

Burası bir ‘salle a manger’ yani evinizin konforunu aratmayan bir ‘yemek odası’… 2003 yılında, İstanbul’un vizyonundan sorumlu olan Nişantaşı semtinde araladık kapılarımızı. Trafiğe kapalı olan Atiye Sokak adresimiz oldu. ‘Sokaktaki Eviniz’ mottosunu benimseyerek yaratılan Salomanje; günün her saatine yakışır lezzet ve rahatlıkla kuruyor sofralarını.

Doğal malzemelerin hayat verdiği dekorasyonda, dostların ve büyük bir ailenin keyif yapabileceği alanlar hayal edildi; 10 kişilik yemek masası, şömine, geniş, büyük koltuklar ve rahat sandalyeler… Büyük salonun devamında yer alan yeşilliklerle kaplı kış bahçesi, Salomanje’nin en çok tercih edilen buluşma noktası oldu.

Zamansız bir mekân olan Salomanje’de günün her saati ayrı bir keyif dilimi. Sabah erken saatlerde kahvaltı ile güne başlayan mekân, öğlen yemekleri için her gün değişen ve ev yemeklerine ağırlık veren bir menü sunuyor. Dünya mutfaklarının favori lezzetlerini barındıran zengin ana menüsü, mevsimine göre hazırlanan sağlıklı ve her damak tadına uygun yiyeceklere yer veriyor.

Salomanje, Pazar günlerinin de kıymetini biliyor. Bu güne özel hazırlanan ‘Gerçek Türk Kahvaltısı’nı misafirlerine bol çeşit ve doyum için sunarken, tazelikten de ödün vermiyor.

Evinizde zaman geçirmekten hoşlanıyor musunuz? O zaman Salomanje tam size göre…

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir